Reklama

Ładowanie...

JAK PŁACI MIASTO

03.08.2014
Czyta się kilka minut
Rekordzista otrzymuje rocznie ponad pół miliona, w samorządzie dorobił się też prawie 2 mln oszczędności i siedmiu mieszkań. Sprawdziliśmy oświadczenia majątkowe prezydentów największych miast w Polsce.
P

Przedwyborcze szachy trwają w najlepsze. Słabnąca w sondażach PO próbuje się wkraść w łaski samorządowców, którzy zwycięstwo wyborcze mają w kieszeni. We Wrocławiu rozwija się romans Rafała Dutkiewicza z Platformą, choć do formalnego skonsumowania związku jeszcze nie doszło: trwają targi, na jakich listach mają znaleźć się działacze PO (rada miasta czy sejmik wojewódzki). Podobne rozmowy w Poznaniu skończyły się fiaskiem, bo działacze nie dogadali się z Ryszardem Grobelnym i prezydent wystawi swoją listę do sejmiku. W kilku innych miastach najsilniejszą pozycję przed wyborami mają prezydenci, którzy jeszcze oficjalnie nie przyznali, że będą startować.
Jest o co walczyć, bo samorządy i spółki miejskie to kilkaset tysięcy miejsc pracy, czasem – jak pokazują kariery i finanse niektórych samorządowców – świetnie opłacanej.
Samorządy jak królestwa
Gdańsk...

11573

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny + karnet filmowy
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp roczny + karnet filmowy
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet na 10 filmów Krakowskiego Festiwalu Filmowego VOD

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]