Reklama

Jak pierwsi chrześcijanie

Jak pierwsi chrześcijanie

27.01.2009
Czyta się kilka minut
Postawą Kościoła względem świata nie jest walka i "stawianie czoła", ale dialog, gdyż "Kościół potrafi również korzystać z krytyki tych, którzy go zwalczają".
O

Od 13 do 18 stycznia w stolicy Meksyku odbyło się Światowe Spotkanie Rodzin. Inicjatorem tych spotkań był Jan Paweł II. Pierwsze zorganizowano w 1994 r. w Rzymie. Od tego czasu odbywają się co trzy lata - w tym roku po raz szósty. Papież, choć fizycznie w spotkaniu nie uczestniczył, dwukrotnie przemawiał do uczestników z telebimów.

Przez pierwsze cztery dni odbywał się teologiczno-duszpasterski kongres "Rodzina szkołą wartości ludzkich i chrześcijańskich". Uczestniczyło w nim 10 tys. osób z 98 krajów, w tym 19 kardynałów i 200 biskupów. W kończącej Spotkanie Mszy wzięło udział kilkaset tysięcy (według niektórych źródeł milion) osób.

Światowe Spotkania Rodzin służą przede wszystkim przypomnieniu chrześcijańskiej nauki o rodzinie, a także umocnieniu, na skalę planetarną, więzi między tymi, którym leży ona na sercu, oraz manifestacji...

4426

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]