Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

Jak pierwsi chrześcijanie

Jak pierwsi chrześcijanie

27.01.2009
Czyta się kilka minut
Postawą Kościoła względem świata nie jest walka i "stawianie czoła", ale dialog, gdyż "Kościół potrafi również korzystać z krytyki tych, którzy go zwalczają".
O

Od 13 do 18 stycznia w stolicy Meksyku odbyło się Światowe Spotkanie Rodzin. Inicjatorem tych spotkań był Jan Paweł II. Pierwsze zorganizowano w 1994 r. w Rzymie. Od tego czasu odbywają się co trzy lata - w tym roku po raz szósty. Papież, choć fizycznie w spotkaniu nie uczestniczył, dwukrotnie przemawiał do uczestników z telebimów.

Przez pierwsze cztery dni odbywał się teologiczno-duszpasterski kongres "Rodzina szkołą wartości ludzkich i chrześcijańskich". Uczestniczyło w nim 10 tys. osób z 98 krajów, w tym 19 kardynałów i 200 biskupów. W kończącej Spotkanie Mszy wzięło udział kilkaset tysięcy (według niektórych źródeł milion) osób.

Światowe Spotkania Rodzin służą przede wszystkim przypomnieniu chrześcijańskiej nauki o rodzinie, a także umocnieniu, na skalę planetarną, więzi między tymi, którym leży ona na sercu, oraz manifestacji...

4426

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]