Reklama

Jak być dobrym apostołem

Jak być dobrym apostołem

08.07.2013
Czyta się kilka minut
6 lipca w sobotę w Auli Pawła VI ponad 6 tysięcy kleryków, nowicjuszek i nowicjuszy z całego świata spotkało się z papieżem Franciszkiem. 90 proc. przemówienia papież improwizuje. Mówi rzeczy niesłychane. Ważne.
P

Prosto z serca – wychodząc ze spotkania powiedział do abp. Fisichelli: „Musiałem to powiedzieć!”. Przemówienie trwało godzinę (organizatorzy spodziewali się 7 minut!). Poszczególne jego fragmenty witane były na przemian aplauzem i intensywną ciszą. Ci, co byli, będą długo pamiętać!
Zaraz na początku papież „odbił się” od słów powitania, w których abp Fisichella przedstawił mu obecnych młodych ludzi jako tych, którzy na zawsze chcą oddać swoje życie Chrystusowi i Kościołowi. Na zawsze – wychwycił Franciszek. „Na zawsze” nie jest dziś oczywiste – w świecie, który opanowała „kultura prowizorki” (to określenie padło ze dwadzieścia razy). Wszystko jest jedynie na ten moment: postanowienia, decyzje, wybory, zobowiązania. Ale na zawsze?! „Na zawsze” jest jednak warunkiem spełnionego człowieczeństwa. Jest warunkiem miłości.
Potem było o radości. Nie mogło być inaczej. Aulę Pawła...

2927

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]