Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Istota prawa i sprawiedliwości

Istota prawa i sprawiedliwości

04.12.2005
Czyta się kilka minut
Sytuacja, która prowadziłaby do tego, że pewna mniejszość jest permanentnie pozbawiona możliwości demonstrowania swoich poglądów ze względów niedostatecznie uzasadnionych, mogłaby być traktowana jako naruszenie istoty wolności.
Marek Safjan i Andrzej Zoll
M

MICHAŁ KUŹMIŃSKI: - Dlaczego zabroniono poznańskiego Marszu Równości? Mam przed sobą korespondencję organizatorów z władzami. Czytam, że odmowa wynikała z obawy przed zamieszkami, do których doszło podczas analogicznej imprezy w ubiegłym roku. Na proponowanej przez organizatorów trasie "mogłoby dojść do zniszczenia mienia znacznej wartości", czego mieliby dokonać "przeciwnicy prezentowanych poglądów". Marsz miał zwrócić uwagę na problem dyskryminacji nie tylko homoseksualistów, ale także np. niepełnosprawnych, a zabroniono go ze względu na przeciwników homoseksualistów. Jak ta argumentacja ma się do prawa o wolności zgromadzeń?

MAREK SAFJAN: - Pełniąc funkcję sędziego TK nie chcę oceniać konkretnych decyzji organów administracyjnych, chciałbym jednak zająć stanowisko w kwestii ogólniejszej. Tym bardziej że dotykamy spraw o...

16866

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]