Reklama

Iran robi pierwszy ruch

Iran robi pierwszy ruch

19.07.2006
Czyta się kilka minut
Fot.A.P - Agencja Gazeta
K

Kłócący się i współzawodniczący liderzy Iranu zdecydowali wreszcie o odrzuceniu amerykańsko-europejskiej oferty źródeł energii, części zamiennych do samolotów, współpracy ekonomicznej i innych korzyści w zamian za wycofanie się z programu wzbogacania uranu, pozwalającego na otrzymanie broni jądrowej.

Wielu miało nadzieję, że pomimo ekstremizmu, przywódcy Iranu zaakceptują ofertę, by tylko uniknąć sankcji - które są pewne, nawet gdy koniec końców Chiny i Rosja odmówią głosowania za nimi w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. USA i Europa tym razem są zgodne i potrafią same zrobić wiele, by odciąć Iran od światowego systemu bankowego, zabronić jego przywódcom podróżowania i powstrzymać eksport do tego kraju wszystkiego poza żywnością i lekami.

Zamiast biernie czekać na nieuniknione sankcje, irańscy przywódcy zdecydowali się wszcząć kryzys na Bliskim...

8770

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]