Reklama

Irak: odwet za Faludżę

Irak: odwet za Faludżę

04.07.2016
Czyta się kilka minut
Było tuż po północy, gdy w tłum ludzi świętujących w centrum Bagdadu koniec ramadanu, miesiąca postu, wjechał van wypełniony materiałami wybuchowymi.
W

W minioną niedzielę w najtragiczniejszym od 2009 r. zamachu w Iraku zginęło co najmniej 165 osób, drugie tyle odniosło rany. Do przeprowadzenia ataku przyznało się tzw. Państwo Islamskie (IS), którego bojownicy kilka dni wcześniej utracili miasto Faludża, zdobyte po ciężkich walkach przez iracką armię. W ostatnich dniach IS dokonało też dwóch innych zamachów: w stolicy Bangladeszu (22 ofiary) i Stambule (ponad 40 zabitych; patrz tekst w dziale Świat). ©℗

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]