Reklama

Inwestycje na czysto

Inwestycje na czysto

13.05.2019
Czyta się kilka minut
Kilka katolickich diecezji położonych w pobliżu wielkich portów handlowych wpisało się na listę instytucji, które zobowiązały się do pozbycia udziałów w firmach produkujących i transportujących ropę naftową, gaz ziemny i węgiel.
T

To m.in. archidiecezja Panamy, diecezja San Carlos na Filipinach, archidiecezja maltańska i neapolitańska. Decyzję podjęto wkrótce po konferencji o „wspólnym dobru na wspólnych morzach” zorganizowanej w Kopenhadze przez watykańską Dykasterię ds. Integralnego Rozwoju Człowieka (3–5 maja). „Nie ma czasu do stracenia w walce z kryzysem klimatycznym” – oświadczył Tomás Insua, dyrektor wykonawczy Globalnego Katolickiego Ruchu Klimatycznego. Ruch, skupiający ponad 800 instytucji i tysiące działaczy, pracuje nad wcieleniem w życie wizji przedstawionej w encyklice Franciszka „Laudato si”. Rezygnację z inwestycji w paliwa kopalne zadeklarowalo już ponad 120 instytucji katolickich – diecezji, klasztorów, oddziałów Caritasu i in. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]