Reklama

Integracja po polsku

Integracja po polsku

14.05.2018
Czyta się kilka minut
W małej miejscowości pod Warszawą najlepiej widać blaski i cienie w relacjach Polacy – uchodźcy.
Kadr z filmu o agresji uchodźców czeczeńskich w Lininie, Media Narodowe, maj 2017 r. YOUTUBE
W

W studiu telewizji TVN o uchodźcach rozmawiają Maciej Konieczny z partii Razem i poseł Tomasz Rzymkowski z Kukiz’15. „Przyjęliśmy tysiące czeczeńskich uchodźców z ogarniętego wojną kraju. Wtedy prawica nie miała problemu” – przypomina Konieczny.

„Przykład Czeczeńców jest bardzo dobry. Wystarczy pojechać do Góry Kalwarii i porozmawiać z mieszkańcami pobliskiego ośrodka dla uchodźców. Usłyszeć ich opinie na temat przybyszów z Kaukazu. Od razu można nabrać wrażenia, że to był błąd” – odparowuje Rzymkowski.

„Dlaczego?” – dopytuje prowadzący Andrzej Morozowski.

„Straszenie nożami i tego typu incydenty są normalnością w Górze Kalwarii. To są fakty!” – grzmi poseł i odsyła do internetu.

Na YouTubie znajdziemy film przygotowany przez Media Narodowe, projekt organizatorów „Marszu Niepodległości”. Otwiera go sekwencja sprzed ośrodka. Zaparkowane samochody, ludzie...

18239

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]