Reklama

I o czym tu gadać?

I o czym tu gadać?

30.09.2013
Czyta się kilka minut
Dyskusja wokół tragedii w Smoleńsku wkroczyła w kolejną, dość żenującą fazę.
Z

Zaczęło się ostre podważanie kompetencji ekspertów z jednej i drugiej strony: „Ten latał tylko jako pasażer i sklejał samolociki z tektury”. „A tamten napisał raport, a w Smoleńsku nigdy nie był”. Do tego dochodzą oskarżenia o zdradę i polityczny sos, w którym trwa wymiana zdań.
Po pierwsze, jeśli chodzi o kompetencje: chcę tylko przypomnieć, że pierwszą osobą, która odtworzyła, na podstawie własnych zresztą zdjęć, to, co działo się z samolotem w chwili tragedii, był bloger, fotoamator ze Smoleńska. Eksperci z komisji Jerzego Millera po miesiącach prac doszli do dość podobnych wniosków.
Po drugie, warto zapytać o intencje. Jeśli obie strony sporu, to jest fachowcy z zespołu Macieja Laska i eksperci zespołu parlamentarnego, zgodzą się, że wszystkim chodzi o dotarcie do prawdy, sprawa będzie o wiele prostsza. Umożliwi to chłodną dyskusję na argumenty. Jaką?
Jedni...

2012

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]