Reklama

Hania Rani: Myśl, która mnie uwolniła

Hania Rani: Myśl, która mnie uwolniła

29.08.2020
Czyta się kilka minut
„To, dokąd prowadzi nas sztuka, literatura, muzyka, to miejsca nienazwane – jak podróże w naszych snach. Wszystko może się tu wydarzyć, a jednocześnie może się to wydarzyć wszędzie – również w naszym domu” - mówi Hania Rani w Podkaście Powszechnym.
Hania Rani / FOT. MONIKA ORPIK
Hania Rani / FOT. MONIKA ORPIK

Posłuchaj

P

Pierwszy raz z „Tygodnikiem” rozmawiała w marcu, w dniu, w którym zaczynał się lockdown. W czasie kwarantanny ukazała się jej druga solowa płyta, skomponowała też muzykę do „xABo”, filmu dokumentalnego o ks. Adamie Bonieckim (reż. Aleksandra Potoczek).

Mówi o nim: „Inaczej ten film ogląda się samemu, inaczej z ludźmi. Podglądanie kogoś w tak intymnym portrecie jest w jakimś sensie wręcz niekomfortowe – ponieważ te intymne sceny często odczytujemy jako własne doświadczenie, bardziej się z tym utożsamiamy.”

Gościem kolejnego odcinka Podkastu Powszechnego jest Hania Rani, pianistka, kompozytorka i wokalistka.

Artystka nagrywała i występowała m.in. z Dobrawą Czocher („Biała flaga”, 2015) i Joanną Longić – jako duet Tęskno („Mi”, 2018). Współpracuje z Otwartą Pracownią na osiedlu Jazdów w Warszawie. Rok temu ukazał się jej debiutancki solowy album „Esja”. Druga płyta, „Home”, jest dostępna od wiosny.

CZYTAJ TAKŻE:

Muzyka: Hania Rani - „Polin”, Out of the City” - utwory ze ścieżki dźwiękowej filmu „xABo. Ksiądz Boniecki”.

pobierz RSS Słuchaj w iTunes Słuchaj w Google Podcasts Słuchaj w Spotify Lecton

PODKAST POWSZECHNY

Oficjalny podkast „Tygodnika Powszechnego”: rozmowy, tematy, kraj, świat, wiara i kultura, nauka i zmysły. Poważnie, a czasem mniej poważnie.

Weź, słuchaj!

Wszystkie odcinki »

Współwydawcą Podkastu Powszechnego jest Fundacja Tygodnika Powszechnego

Współpraca:


https://audiodelic.pl/

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz