Reklama

Grzech milczeć

Grzech milczeć

24.09.2012
Czyta się kilka minut
Trwają usilne starania, aby zapisać Jezusa do PiS. Jezus sobie poradzi, ale co z naszym Kościołem?
P

Poglądy można głosić różne, również w Kościele. Są jednak granice, których przekraczać nie wolno. Przyszedł czas, by powiedzieć: non possumus. Zaledwie kilka lat po śmierci Jana Pawła II w naszym Kościele pękły dwie ważne granice.

DRZAZGI, BELKI, MĘCZENNICY

Po raz pierwszy od upadku komunizmu duchowni współorganizują i będą prowadzić demonstrację pod hasłem zmiany rządu.

W najbliższą sobotę ulicami Warszawy przejdzie ogólnopolski Marsz w Obronie Wolnych Mediów. Ale to nazwa myląca, bo wspólna demonstracja środowisk skupionych wokół instytucji założonych przez o. Tadeusza Rydzyka, polityków Prawa i Sprawiedliwości oraz Solidarnej Polski, a także związkowców z Solidarności – już dawno wypączkowała poza żądanie, aby Telewizja Trwam znalazła się na cyfrowym multipleksie. Trudno się wręcz oprzeć wrażeniu, że tamta sprawa stała się drugorzędna. Bo...

12764

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]