Reklama

Gry wojenne

Gry wojenne

27.10.2009
Czyta się kilka minut
W Polsce toczy się polityczna wojna, dlatego możemy mówić o polityce zagranicznej jako zewnętrznym wymiarze polityki krajowej. Nic dziwnego, że jej dominującą cechą jest "sejmowy" język, przejawy syndromu oblężonej twierdzy i logika "kto nie z nami, ten przeciwko nam".
Z

Z ogromnym zainteresowaniem przeczytałem tekst Rafała Grupińskiego ("Wojny na razie nie będzie", TP nr 43/09) będący polemiką m.in. z tekstem mojego autorstwa ("Pochwała siły", "TP" nr 41/09). Nie zamierzam wchodzić w kontrpolemikę z tezami prominentnego polityka PO, zwłaszcza że i on nie był zainteresowany podjęciem sporu wobec głównych tez mojego artykułu. Poprzestanę jedynie na kilku obserwacjach.

Fotyga jako zmiana

Po pierwsze: punktem odniesienia dla oceny polskiej polityki zagranicznej i pozycji Polski są dla mnie programy PO i PiS-u z okresu, gdy te ugrupowania szykowały się do przejęcia władzy, i które w mojej ocenie trafnie definiowały negatywne zjawiska zachodzące w Europie i relacjach atlantyckich. Dla Grupińskiego punktem odniesienia jest dorobek rządu Jarosława Kaczyńskiego. Innymi słowy: ja uważam, że wyzwania...

7807

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]