Reklama

Ładowanie...

Gra o wysoką stawkę

29.02.2004
Czyta się kilka minut
ANNA MATEJA: - Czy na liście wyborczej Narodowego Komitetu znajdą się politycy czy też aktywni “ludzie znikąd"?
M

MACIEJ PŁAŻYŃSKI: - Trudno oczekiwać, aby partie - nawet w wyborach do Parlamentu Europejskiego, gdzie nie ma przecież tradycyjnie rozumianych klubów partyjnych - forowały kogoś spoza siebie. Ale polityka to nie tylko partie. Powstało miejsce na inicjatywy obywatelskie, dające szansę udziału ludziom bez legitymacji partyjnej, którzy mogą być dobrymi kandydatami do Europarlamentu.

- Skoro w Parlamencie Europejskim nie ma klubów partyjnych, ważniejsze od poglądów politycznych jest chyba przygotowanie merytoryczne kandydatów?

- Karierę polityczną powinno rozpoczynać się w samorządzie, a nie w Parlamencie Europejskim. Nie znaczy to jednak, że ma to być wyłącznie zgromadzenie doświadczonych działaczy partyjnych. Kandydatem winna być osoba, która czegoś już dokonała, ma osobowość - jest kimś. Przyda się znajomość struktur...

4659

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]