Reklama

Cała prawda w gminach

Cała prawda w gminach

01.10.2018
Czyta się kilka minut
Wybory do samorządów to nie „ostatnia bitwa o demokrację”, lecz raczej okazja do zderzenia partii z ich własnymi wyobrażeniami na swój temat.
Konwencja programowa PiS w Rzeszowie, 3 września 2018 r. PATRYK OGORZAŁEK / AGENCJA GAZETA
W

Wszystkie główne siły polityczne stanęły już w szranki – zarejestrowały w wyborach samorządowych kandydatów i otrzymały numery list wyborczych. Media pełne są sondaży i można już wychwycić generalny obraz tego, jak zapowiadają się ostatnie tygodnie kampanii. Jest on znacznie bardziej stonowany, niż starają się go przedstawić rozgorączkowani uczestnicy krajowego sporu. Przekonanie, że za wszystkie sznurki pociągają ogólnopolscy liderzy, na razie ma bardzo mało podstaw.

PiS musi więcej

Bez wątpienia w medialnym przekazie ogólnopolskim dominuje wyobrażenie, w którym PiS jest głównym graczem. Nie dlatego, że ma w samorządach całą władzę – wszyscy wiedzą, że nie ma – ale dlatego, że chciałby taką zdobyć. Źródło aspiracji partii rządzącej jest oczywiste. U kogoś, kto osiągnął w skali ogólnokrajowej taki sukces jak PiS w 2015 r. i jest liderem sondaży, rodzi się naturalna...

14386

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

no żebyśmy się wszyscy nie zdziwili, że jeno tyle się nam ostało

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]