Reklama

„Gra o tron” po polsku

17.04.2016
Czyta się kilka minut
Sukces Polski jest powodem do satysfakcji, ale nie do dumy. Raczej tak nam wyszło, a nie sami sobie to sprawiliśmy. Najsłabszym zaś elementem byli i są politycy – twierdzi Robert Krasowski w swojej politycznej trylogii.
Jarosław Kaczyński, 2014 r. Fot. Marcin Kaliński / WPROST / PAP
K

Kto powinien napisać scenariusz ostrego serialu politycznego, swojskiego „House of Cards”, z kieszonkowymi odpowiednikami Franka Underwooda? Komu powierzyć stworzenie misternej filmowej układanki pełnej intryg, zdrad i kłamstw, w rodzaju „Gry o tron”? Odpowiedź jest oczywista: Robertowi Krasowskiemu. „Czas Kaczyńskiego”, ostatnia część jego trzytomowej opowieści o polskiej polityce obejmującej lata 1989–2010, trafiła niedawno do księgarń.

Pierwszy tom – „Po południu” – poświęcony był upadkowi elit solidarnościowych niedługo po zdobyciu władzy. Dwa lata temu wyszedł „Czas gniewu”, w którym Krasowski prześwietlił przede wszystkim rozkwit i upadek imperium SLD. Tom zamykający – z podtytułem „Polityka jako wieczny konflikt” – to już historia niekończącej się „wojny polsko-polskiej”, rytualnego sporu między PO a PiS-em, starcia Jarosława Kaczyńskiego i Donalda Tuska.

...

18037

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]