Reklama

Żywot człowieka niepoczciwego

Żywot człowieka niepoczciwego

09.08.2015
Czyta się kilka minut
Piotr Siemion, pisarz i prawnik: Pisarze stali się żebrakami przemysłu rozrywkowego. To jest chore. Oni są przecież po to, by po cichu mieszać ludziom w głowach!
Piotr Siemion, Warszawa, 16 lipca 2015 r. Fot. Radek Polak
G

GRZEGORZ WYSOCKI: Jedna myśl nie dawała mi spokoju w czasie lektury „Dziennika roku Węża” – czy Piotr Siemion jest ciężko chory?

PIOTR SIEMION: Dlaczego pan tak myślał?

Bo niespodziewanie wraca Pan na literacką scenę po długim milczeniu, 15 lat po debiutanckich „Niskich łąkach” i ponad dekadę po „Finimondo” (2004), i to od razu z obszernym dziennikiem, w którym obok opisów codzienności mamy liczne wspomnienia, retrospekcje i, niejednokrotnie bolesne, rozliczenia z przeszłością. Zadawałem sobie pytanie, czy wszystko w porządku, skoro się Pan nagle zabrał za porządki i podsumowania. 

Proszę się nie martwić, jeszcze nie umieram. Owszem, po przekroczeniu pięćdziesiątki warto zrobić bilans. Ktoś mnie pytał, czy rachunek sumienia napisałem. Pewnie tak, tylko co w tym złego? Chciałem się dopatrzeć w tym wszystkim, co...

20771

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]