Reklama

Poza plemionami

Poza plemionami

12.09.2016
Czyta się kilka minut
Michał Oleszczyk, dyrektor artystyczny Festiwalu Filmowego w Gdyni: Można nie pójść na „Smoleńsk” i zamiast tego poczytać dobrą książkę. Dojrzałe społeczeństwo radzi sobie w takich sytuacjach: protestem, dyskusją, edukacją.
Podczas pracy nad filmem „Smoleńsk”, marzec 2015 r. / Fot. Jacek Piotrowski / KINO ŚWIAT
Podczas pracy nad filmem „Smoleńsk”, marzec 2015 r. / Fot. Jacek Piotrowski / KINO ŚWIAT
G

GRZEGORZ WYSOCKI: No to był zamach czy nie?
MICHAŁ OLESZCZYK: Jezus Maria… (milczenie) Nie chcę się wypowiadać na temat moich poglądów w sprawie Smoleńska. Jestem dyrektorem artystycznym festiwalu w Gdyni.

Obawiam się, że będzie mi Pan to mówił co najmniej kilka razy, by w ten sposób sprytnie uniknąć niektórych pytań.
Nie o to chodzi. Zrozumienie mojej roli jest kluczowe. Jestem dyrektorem artystycznym festiwalu. Antoni Krauze jest autorem filmu „Smoleńsk”. Zaprosiłem ten film na pozakonkursowy pokaz specjalny. W tych trzech zdaniach wszystko się zawiera. Był zamach czy nie – to, co myślę na ten temat, nie ma tu nic do rzeczy.

Na pewno nie?
To, że żyjemy w kulturze, w której rośnie fetysz udzielania błyskawicznych i radykalnych odpowiedzi na każdy temat, nie oznacza, że muszę do...

32777

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]