Reklama

Szczerek sp. z o.o.

Szczerek sp. z o.o.

11.01.2016
Czyta się kilka minut
Kim jest najmodniejszy polski autor młodego pokolenia?
Fot. Grażyna Makara
B

Być może jeszcze nie znajdziecie go, szukając przekąski w lodówce, ale istnieje spora szansa, że natraficie na jeden z jego tekstów w czasie porannej prasówki. Ziemowit Szczerek – jednoosobowe, prężnie się rozwijające i zyskujące coraz większy rozgłos, budzące kontrowersje, ale też zgarniające kolejne branżowe nagrody, przedsiębiorstwo pisarsko-publicystyczne nie produkuje tekstów na akord, ale na pewno pracuje w systemie na trzy zmiany. Przedsiębiorstwo – co koniecznie trzeba podkreślić – jest rdzennie polskie, choć z tą polskością mające niemały kłopot, i równie mocno zainteresowane innymi krajami Europy Środkowo-Wschodniej.

Napisał cztery autorskie książki w ciągu trzech lat (najnowsza – „Tatuaż z tryzubem” – ukazała się niedawno w Czarnem), teksty rozproszone w kilku co najmniej zbiorach („NieObcy”, „Hawaikum”, „Mur. 12 kawałków o Berlinie”), dziesiątki artykułów,...

18098

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]