Reklama

Ładowanie...

Szczerek sp. z o.o.

11.01.2016
Czyta się kilka minut
Kim jest najmodniejszy polski autor młodego pokolenia?
Fot. Grażyna Makara
B

Być może jeszcze nie znajdziecie go, szukając przekąski w lodówce, ale istnieje spora szansa, że natraficie na jeden z jego tekstów w czasie porannej prasówki. Ziemowit Szczerek – jednoosobowe, prężnie się rozwijające i zyskujące coraz większy rozgłos, budzące kontrowersje, ale też zgarniające kolejne branżowe nagrody, przedsiębiorstwo pisarsko-publicystyczne nie produkuje tekstów na akord, ale na pewno pracuje w systemie na trzy zmiany. Przedsiębiorstwo – co koniecznie trzeba podkreślić – jest rdzennie polskie, choć z tą polskością mające niemały kłopot, i równie mocno zainteresowane innymi krajami Europy Środkowo-Wschodniej.

Napisał cztery autorskie książki w ciągu trzech lat (najnowsza – „Tatuaż z tryzubem” – ukazała się niedawno w Czarnem), teksty rozproszone w kilku co najmniej zbiorach („NieObcy”, „Hawaikum”, „Mur. 12 kawałków o Berlinie”), dziesiątki artykułów,...

18098

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]