Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

Geniusz

Geniusz

17.10.2016
Czyta się kilka minut
Dziś, z powodów całkowicie oczywistych, musimy zająć się analizą genialności.
D

Dla porządku, osobom z ograniczonym zasobem słów, wyjaśniamy, że geniusz to człowiek o nadzwyczajnych zdolnościach poznawczych. Geniuszy jest mało, co oznacza, że absolutna większość ludzkości takich zdolności nie ma, to znaczy ma, ale ograniczone.

Weźmy na początek i w celach ściśle rozrzedzających ostatnie wyznanie wiceministra MON, który w ramach swych szalenie ograniczonych zdolności poznawczych powiedział, żeśmy my, Polacy, dali Francji widelec. Prawda jest taka, że widelec dały światu Włochy z powodu makaronu. Rzec tu trzeba w nawiasie, żeśmy nie dali Francji nawet łyżki. Nie tak dawno, może dwa-trzy lata temu, w paryskiej bibliotece Forney pokazano największą na planecie kolekcję łyżek właśnie. Dość powiedzieć, że najstarsze łyżki tam eksponowane pochodziły – nie ma się co obrażać – z Afryki. Tak czy owak szarża dyplomatyczna za pomocą widelca żywo pokazuje, że...

3935

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]