Reklama

Gdyby mnie nie było

Gdyby mnie nie było

07.08.2017
Czyta się kilka minut
Wojciech Plewiński, fotograf: Dla mojego pokolenia wpieprzające są te pyskówki, wrzaski, awantury o patriotyzm. Myśmy mówili o konkretach: technice, broni, poruszaniu się w terenie.
GRAŻYNA MAKARA
W

WOJCIECH PLEWIŃSKI: To nie będzie duży poczet, jeśli chce mnie pani pytać o ludzi, którzy odegrali jakąś rolę w moim życiu. Nigdy nie wiązałem się w przyjaźnie obłędne, nie zaznałem wszczepienia się psychofizycznego w drugą osobę. Raczej byłem człowiekiem osobnym, robiłem swoje.

KATARZYNA KUBISIOWSKA: A jakby cofnąć się do początków, gdy Pan był chłopcem, małym Wojtkiem, to kto z ważnych ludzi przychodzi Panu pierwszy na myśl?

Antek Bohdanowicz, mieszkał w tym samym domu w Kielcach, chodziliśmy razem do jednej szkoły – zadziałały tu zbiegi okoliczności wynikające z układów prozaicznych. Trzymałem się z nim także ze względu na wspólne pasje. Rzeźbiliśmy modele okrętów wojennych, np. kontrtorpedowców, w skali niewielkiej, długości ołówka.

Ile miał Pan wtedy lat?

To była końcówka lat 30., czyli miałem jakieś dziesięć, jedenaście...

...
18315

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]