Reklama

Ładowanie...

Gdy ostrzeliwują twój dom

24.02.2022
Czyta się kilka minut
CHARKÓW | Budynek w Piatichatkach jest jednym z pierwszych, który ucierpiał na skutek rosyjskiej inwazji na Ukrainę. – Na szczęście rakieta nie wybuchła, inaczej nas by tutaj nie było – mówi 40-letni Jurij. | KORESPONDENCJA, ZDJĘCIA I WIDEO PAWŁA PIENIĄŻKA
Pokój Mychajła, gdzie widać niewybuch, który przebił się przez piętro i dach. Piatichatki, Charków, 24 lutego 2022 r. / FOT. PAWEŁ PIENIĄŻEK
C

Chwilę po piątej rano rozległa się kanonada. 25-letni Mychajło instynktownie zerwał się z tapczanu. Chciał wybiec na korytarz, ale dobiegł do drzwi, gdy coś huknęło, poczuł drobne odłamki uderzające go w plecy i nogi. Myślał, że coś wybuchło na ulicy, a fala rozbiła okno. Jego pokój spowiła gęsta para z zerwanego kaloryfera, zmieszana z pyłem. Gdy opadła, Mychajło nie mógł zrozumieć, czemu pomieszczenie było całe zdewastowane, tapczan, na którym leżał, połamany, a okno całe. Dopiero po chwili zobaczył, że od sufitu do podłogi sterczy wbita rura.

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny + bilety w prezencie
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Teraz do dostępu prezent: 2 bilety kinowe na film „Johnny”!

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]