Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Fundusze unijne nie dla każdego?

Fundusze unijne nie dla każdego?

26.02.2018
Czyta się kilka minut
Instytucje europejskie oraz przywódcy krajów członkowskich zaczynają rozmawiać o następnej wieloletniej perspektywie finansowej na okres po 2020 r.
B

Był to jeden z tematów (choć nie najważniejszy) piątkowego nieformalnego spotkania Rady Europejskiej. Idzie m.in. o to, czy i w jakim stopniu zapełnić dziurę we wspólnej kasie, która powstanie po brexicie. Rozmowy toczą się także wokół podnoszonej m.in. przez Niemcy propozycji, by powiązać wypłaty z niektórych funduszy z pewnymi warunkami. Angela Merkel mówi o respektowaniu ustaleń w sprawie uchodźców, KE niedawno przedstawiła zarys propozycji uzależniającej wypłaty od respektowania wartości wyrażonych w art. 2 traktatu (m.in. rządy prawa), Francuzi chcą wymóc na beneficjentach większą spójność fiskalną (czyli żeby fundusze nie szły do krajów o niższych podatkach). Nie ma nawet jasności, czy nową perspektywę uda się przyjąć w tej kadencji europarlamentu, ale Polskę czekają trudne miesiące negocjacji. Jednym z argumentów na rzecz osłabienia warunków może być nasza zgoda na zwiększenie składki. ©℗

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Zawodu dziennikarskiego uczył się we wczesnych latach 90. u Andrzeja Woyciechowskiego w Radiu Zet, po czym po kilkuletniej przerwie na pracę w Fundacji Batorego (program pomocy dla...

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]