Reklama

Festiwal Conrada. Niepokój

Festiwal Conrada. Niepokój

12.06.2017
Czyta się kilka minut
23 – 29 października 2017
Okładka Marek Zalejski
J

JAK OMÓWIĆ „NIEPOKÓJ”? Oczywiście, nie można w jednym języku, w jednej metaforze, w jednym pojęciu zawrzeć całej siatki znaczeń przez niepokój wywoływanej. Nie sposób także w ciągu jednego tygodnia opisać wszystkich asocjacji, jakie niepokój przywodzi na myśl.

DLATEGO podzieliliśmy siedem dni tegorocznej edycji Festiwalu wedle emocji, afektów czy też uczuć – zarówno pozytywnych, jak i negatywnych – które, jak nam się wydaje, najpełniej opisują człowieka niespokojnego i niespokojne wspólnoty, stanowiąc jednocześnie łącznik między tym, co jednostkowe, i tym, co zbiorowe, między namiętnościami i rewolucjami, między utrapieniem i lekarstwem.

SĄ TO ODPOWIEDNIO: Lęk (Fear), Gniew (Anger), Nadzieja (Hope), Wrogość (Hostility), Upokorzenie (Humiliation), Duma (Pride), Godność (Dignity).

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]