Reklama

Zanim kupisz drona (w Polsce)

Zanim kupisz drona (w Polsce)

17.02.2014
Czyta się kilka minut
Z danych Urzędu Lotnictwa Cywilnego wynika, że w naszym kraju działa przeszło 60 firm w różny sposób wykorzystujących drony. Dwie trzecie spośród tych instytucji zajmuje się działalnością usługową.
fot. materiały handlowe
O

Oferują one przede wszystkim usługi fotograficzne, filmowe oraz fotogrametryczne (badanie skażenia atmosfery, stan upraw, rurociągów czy linii energetycznych).
Pierwsze przepisy dotyczące bezzałogowców pojawiły się w prawie lotniczym w ciągu ostatnich kilku lat. Wykonywanie lotów dronami jest dopuszczone pod warunkiem, że zarówno jednostka latająca, jak i jej pilot stosują się do określonych wymogów:
loty można wykonywać maszynami do 25 kg wyłącznie w zasięgu wzroku pilota;
osoby świadczące za pomocą dronów usługi komercyjne muszą przejść specjalny kurs zakończony egzaminem (to rodzaj licencji na pilotowanie bezzałogowców);
loty bezzałogowe poza zasięgiem wzroku pilota mogą się odbywać wyłącznie za zgodą odpowiednich służb (cywilnych lub wojskowych) w wyznaczonych do tego obszarach przestrzeni powietrznej.
– Podstawową sprawą – mówi „Tygodnikowi” Paweł...

1350

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]