Reklama

Ładowanie...

Wyróżnienie dla początkujących pisarzy

Wyróżnienie dla początkujących pisarzy

15.06.2015
Czyta się kilka minut
Ogólnokrajowe wyróżnienie dla pisarek i pisarzy po debiucie w kategorii: proza

▪ Patronem nagrody jest Joseph Conrad, jeden z najwybitniejszych pisarzy nowoczesnych, który rozpoczął swą międzynarodową karierę literacką po wyjeździe z Krakowa. Dla odmiany wyróżnieni twórcy przyjadą do Krakowa, korzystając z programu rezydencyjnego Instytutu Książki, by w mieście Conrada pracować nad swoimi kolejnymi dziełami.

▪ Nagroda będzie wręczana co rok podczas Festiwalu Conrada, największego wydarzenia literackiego w Europie Środkowo-Wschodniej.

▪ Wyróżnienie ma być wsparciem tak dla początkujących pisarzy, jak i dla wydawców (zachęta do podejmowania ryzyka wydawniczego).

▪ Nagroda Conrada jest brakującym ogniwem na mapie polskich laurów literackich. W ten sposób miasto realizuje cele strategiczne wynikające z tytułu Miasta Literatury UNESCO, który został przyznany Krakowowi w 2013 r.

▪ Fundator i organizator nagrody: Miasto Kraków; partnerzy: Instytut Książki, Fundacja Tygodnika Powszechnego, Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Więcej informacji na: www.conradfestival.com

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]