Reklama

Fenomen

Fenomen

24.08.2003
Czyta się kilka minut
Nie chce być guru, ale jest fetowany jak guru. Gdy pod koniec maja na berlińskim Dniu Kościołów o. Anselm Grün zajął miejsce na skraju sceny, natychmiast otoczył go tłum wielbicieli. Każdy chciał zdobyć autograf, zrobić sobie z nim zdjęcie.
O

Ojciec Anselm, autor z czołówki list bestsellerów, uśmiecha się dobrotliwie. Jego celem nie jest popularność - ta jest mu nawet nie w smak. Grünowi nie idzie wszak o własną osobę, lecz o sprawę: zbliżyć człowieka do dobroci Boga - nieważne, czy jest chrześcijaninem czy poszukującym; członkiem Kościoła czy kimś spoza.

Szczęście na bulwarze

Niestety, duchowe poszukiwania większości społeczeństwa omijają dziś Kościół - narzekał Grün podczas Dnia Kościołów, gdy na spotkanie “Tęsknota za religijną ojczyzną" przyszło 10 tys. słuchaczy. Jego zdaniem Kościół zbytnio zajmował się samym sobą i własną tradycją, zamiast odpowiadać na tęsknotę za wewnętrzną wolnością i niewysłowionym Bogiem, która także i dziś doskwiera wielu ludziom.

Benedyktynowi z opactwa Münsterschwarzach nie chodzi jednak o krytykę destruktywną:...

7776

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]