Reklama

Nie bądźcie uczniami moimi

Nie bądźcie uczniami moimi

11.04.2004
Czyta się kilka minut
Podczas wizyty w Polsce ojciec Grün zjadł cztery kromki z serem i szarlotkę z bitą śmietaną. Wypił też kilka filiżanek kawy. Ci, którzy widzieli go po raz pierwszy, mówili: Przeraźliwie chudy, a taki zdecydowany i energiczny.
P

Przejechałem z o. Grünem 300 kilometrów z Wrocławia do Krakowa. Wysłuchałem dwóch, poświęconych sakramentom konferencji. Od 26 do 28 marca przetłumaczyłem kilka jego wywiadów i kilkadziesiąt rozmów z czytelnikami.

Dzień pierwszy

Refektarz we wrocławskim klasztorze dominikanów pęka w szwach. Wszystkie ławki zajęte, przyszli przede wszystkim młodzi: - Gdy przed kilkoma laty po raz pierwszy byłem w Polsce, zaskoczyły mnie pytania - opowiada o. Grün. - Ludzie pytali o zło, szatana, opętanie. Teraz mniej w nich lęku, mówią o codziennych problemach z życiem i wiarą.

Na wrocławskim spotkaniu ludzie pytają: - Kiedy zdecydować się na ślub?

Ojciec Grün: - Związek przypomina zataczający ku górze łuk. Intuicyjnie musimy wyczuć, że znaleźliśmy się w najwyższym punkcie. Wtedy trzeba zaryzykować i skoczyć. W...

15525

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]