Reklama

Facecjoniści i profeci

Facecjoniści i profeci

22.12.2015
Czyta się kilka minut
Przewidywanie przyszłości ma kolosalną przeszłość.
Jan Klata
Z

Zaprawdę pożytecznym jest rzucić okiem wstecz w tym zakresie i zadumać się nad konkretami, a następnie wyciągnąć wnioski na zaś. Zastrzegając od razu, że to meandryczny temat rzeka, do której będziem wchodzić wielokrotnie, zanurzając się niby w krynicy krzywych luster à lasmoke and mirrors”.

Zacznijmy z grubej rury: Nostradamus przewidział „najazd wielkiego wielbłąda”! Na tym niniejszy felieton należałoby właściwie zakończyć, ale przepowiadając Państwa niezadowolenie w przypadku zajścia takiej ewentualności, będę kontynuował o Nostradamusie. Więc Nostradamus to równy, szczery chłop, o czym niezbicie świadczy fakt, że w liście do syna o imieniu César jasno napisał, dlaczego jego przepowiednie są mętne: „celowo w zdaniach zawiłych i niejasnych rozwodzę się nad przyszłymi wydarzeniami, ażeby przemiany wśród ludzi zachodziły bez narażania na wstrząsy...

3017

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Obawiam się, będziemy cienko śpiewać w 2016 roku. Że nawiążę do stylistyki Autora :)

Chińskie przekleństwo mówi - "obyś w ciekawych czasach żył", myślę że 2016 będzie ciekawy, oby nie zbyt ciekawy.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]