Reklama

Ewangelie do poprawki

Ewangelie do poprawki

19.11.2013
Czyta się kilka minut
Mój drogi Piołunie,
n

nareszcie! A już myślałem, że znikąd ratunku. Że mym udziałem stał się los Kasandry. Z głębokości wołałem, nad rzekami Babilonu siedziałem, płakałem i nawoływałem, żeby nowego oberklechę powstrzymać, bo straty będą nieodwracalne. Niestety – nie od dziś wiadomo, że religia to opium dla ludu. I dał się lud odurzyć, i uwierzył w bujdy oberklechy. Uczonym zaś w Piśmie jakby zabrakło odwagi, żeby rzucić w twarz szaleńcowi: no pasarán. Ale wreszcie poszli po rozum do głowy i z oficjalnego serwisu najmniejszego państewka świata usunęli rozmowę, którą z tym wyrobem papieżopodobnym przeprowadził pewien niewierzący redaktorzyna. Piękniejszego uzasadnienia sam bym nie napisał: „Wywiad jest wiarygodny w sensie ogólnym, ale nie w poszczególnych opiniach”. Poza tym budzi ponoć straszne nieporozumienia. Niewiarygodny w opiniach? Budzący nieporozumienia? Mało powiedziane. Oberklecha raczył m.in....

4141

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]