Reklama

Ekspert od literatury

Ekspert od literatury

05.03.2017
Czyta się kilka minut
Dickens, bohater „Pragnienia”, dzięki literaturze i scenie jest w stanie zrozumieć swoje pragnienie. Nie okiełznać je, ale pojąć jego istotę, co ratuje go przed katastrofą.
W

W 1845 r. John Franklin, brytyjski admirał i mąż stanu, który wcześniej przez wiele lat pełnił funkcję gubernatora Ziemi van Diemena, wyrusza na kolejną arktyczną wyprawę. Niestety, tym razem misja kończy się tragicznie – okręty utkwiły lodzie, a słuch po odkrywcach zaginął. Zrozpaczona żona organizuje kolejne grupy ratownicze. Jedna z nich wraca z niepokojącymi informacjami – oto kwiat brytyjskiego społeczeństwa, najdzielniejsi oficerowie królewskiej marynarki, w akcie desperacji najprawdopodobniej uciekali się do kanibalizmu. Śmierć męża to jedno, ale plotka szargająca dobre imię angielskiego szlachcica, sugerująca, że zniżył się do poziomu najpodlejszego barbarzyńcy, to zdecydowanie za dużo.

Lady Franklin postanawia działać. W tym celu udaje się do najpopularniejszego podówczas pisarza Imperium, czyli Charlesa Dickensa, i prosi go, aby ten uratował honor jej małżonka....

4938

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]