Reklama

Ładowanie...

Egzamin

11.08.2006
Czyta się kilka minut
Zadziwiająca decyzja maturalna ministra. Urzędnik - przy pomocy rozporządzenia - rozstrzyga sprawę, o której winni decydować ludzie nauki, specjaliści, pedagodzy i to po dłuższym namyśle i pogłębionych analizach. Jeden podpis na papierku obniża trwale rangę egzaminu, który dla całych pokoleń młodzieży był i jest jednym z najważniejszych w życiu. Minister mówi, że to w trosce o młodzież, a ludzie mówią, że w trosce o własną popularność...
Z

Zadziwiająca decyzja premiera, który decyzję ministra zatwierdza. Zamiast uznać ją za błąd, uznaje, że egzamin niezdany może być egzaminem zdanym. Mówi, że nie chce narażać na stresy młodzieży przez huśtawkę rozczarowań i nadziei, a ludzie mówią, że nie chce narażać na stresy swego koalicjanta...

W życiu każdego człowieka, niezależnie od jego chwilowej pozycji, są różne egzaminy, nie tylko matura. Jedne się zdaje, inne się oblewa z kretesem.

Miejsce

Myślę o małym, oblanym wodami trzech ciepłych mórz, miejscu na ziemi, gdzie konflikt nigdy się nie kończy. Okresowo przygasa, potem znów strzela wysokim płomieniem. Myślę o małym narodzie i jego tragicznych dziejach, złożonych z wypędzeń, niewoli i rozproszeń. O Egipcie, Babilonie i Rzymie, o średniowiecznych gettach i hiszpańskich stosach, o nowożytnych pogromach,...

1991

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]