Reklama

Edukacja seksualna ma sens

Edukacja seksualna ma sens

08.07.2008
Czyta się kilka minut
Zdaniem publicysty "Naszego Dziennika" Marka Czachorowskiego to, że wypowiedziałem się na temat edukacji seksualnej uwzględniającej wiedzę z zakresu antykoncepcji ("Szkoła musi uczyć o antykoncepcji", "GW" z 14-15 czerwca), czyni mnie "niewiernym duszpasterzem, który zdradza swoje owce".
"

"Ta nagłośniona opinia, wzmocniona autorytetem osoby duchownej, już wkrótce wyda swoje śmiercionośne owoce".

Kłopot w tym, że sposób, w jaki Czachorowski odczytał sens moich wypowiedzi oraz stojącą za nimi intencję, którą wyłożyłem w tekście "Czas na edukację seksualną" ("TP" nr 25/08), pokazuje, że nic z nich nie zrozumiał, podobnie zresztą jak felietonista "Gościa Niedzielnego" Franciszek Kucharczak ("Noga zgorszenia", "GN" nr 27/08). Przecież nigdzie nie pretendowałem do "dokonywania epokowego odkrycia", zgłaszając swoją propozycję edukacji seksualnej w szkołach.

Być może Czachorowski nigdy nie opuścił Polski i nie wie, że to praktyka powszechna w systemie edukacji innych krajów. Sprowadzanie jej do kwestii politycznych, jak czyni to Kucharczak, to ideologizacja złożonego problemu. Mówiłem w końcu o przedmiocie szkolnym, a nie o katechezie...

3019

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]