Reklama

Ładowanie...

Dzisiaj klaps brzmi inaczej

30.07.2012
Czyta się kilka minut
„TP” 30/12
D

Dobrze się stało, że „TP” poświęcił uwagę problemowi bicia dzieci. Bo choć powoli zgubne skutki przemocy wobec dziecka zmieniają świadomość i nastawienie wśród dużej części takich grup społecznych, jak policja, nauczyciele, politycy, urzędnicy, księża, a przede wszystkim rodzice – to jest jeszcze sporo do zrobienia. Dla wielu rodziców tzw. klaps dany niesfornemu małolatowi nie wiązał się jeszcze niedawno z żadnym dyskomfortem moralnym. Dziś zauważamy w naszej codziennej praktyce pedagogicznej, że wielu – nawet tych nie bardzo edukowanych rodziców – coraz częściej uznaje i przyznaje, że „klaps” też jest formą bicia, a przemoc jest tym, czego w wychowaniu należy unikać. Choć ich wychowywano inaczej, choć nie są za tzw. „wychowaniem bezstresowym”, choć nie potrafią czasem reagować tak, jak by chcieli...

Rafał Ryszka, Wrocławskie Stowarzyszenie Wychowawców, www.wychowawcy.wroclaw....

955

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]