Ładowanie...
Trend wznoszący

Wygląda jak bunkier”; „brzydki jak bateria przeciwlotnicza”; „czerwony parowiec”… To tylko niektóre z opinii krążących ostatnio po Lipsku na temat wyglądu powstającego w centrum tego miasta kościoła katolickiego. To największa od dekad nowo wybudowana świątynia we wschodnich Niemczech. Otwarcie zaplanowano na 9 maja.
W półmilionowym Lipsku katolików szukać ze świecą. Oficjalnie przynależność do Kościoła katolickiego deklaruje niewiele ponad 4 proc. mieszkańców – ok. 20 tys. ludzi. Aż 81 proc. mieszkańców miasta nie przyznaje się do żadnego wyznania. To m.in. skutki prowadzonej przez władze NRD polityki ateizacji.
Okazuje się jednak, że miejscowa wspólnota katolicka powoli, lecz sukcesywnie wzrasta – i to wbrew dominującej w Niemczech tedencji do występowania z Kościoła rozczarowanych, zniechęconych wiernych. W tej chwili liczy 4,7 tys....
DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!
Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!
Masz już konto? Zaloguj się
Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Napisz do nas
Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.
Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]