Reklama

DRUGI DZIENNIK PILCHA

DRUGI DZIENNIK PILCHA

24.07.2012
Czyta się kilka minut
Przestałem palić, bo za dużo plag miałem na głowie, palenie w ich czarnej ławicy ugrzęzło i zgasło.
rys. Andrzej Dudziński
2

21 czerwca 2012 | Duchota jak kamienna ściana. Będzie większa, ale na razie nie wiadomo. Na razie zła forma. Równie zła, co nieuchwytna, bezimienna. Niby człowiek wie, co mu jest, a nawet najprostszych objawów – nie wspominając o tym, co naprawdę obezwładnia – nazwać nie umie. Zawroty? Zawroty. Lęki? Lęki. Czczość? Czczość. Czeluść? Czeluść. Skok? Ależ skąd! Pokonuję ciało mdłe, duchowi niby ochoczemu na wszelki wypadek też nie odpuszczam. Mózg piłuję! Litery stawiam! Rodzice byliby dumni! (Chyba z siebie – ha! ha! ha!) W każdym razie ruszam się! Wyłażę i łażę. Białe niebo nad Warszawą. Bank, gazety, obiad, Traffic, Green. Czasem nawet pogoń za kimś nieuchwytnym. Dziś nie.

Dziś w duchocie niepoczytalnej i unicestwiającej, ale (może paradoksalny efekt skrajnego wycieńczenia?) w minimalnie lepszym stanie wracam do domu. Koło siedemnastej zasypiam w fotelu. Budzi...

7120

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]