Reklama

Dorosłość jako źródło cierpień

Dorosłość jako źródło cierpień

27.05.2008
Czyta się kilka minut
Życie małego człowieka w społeczeństwie jest ciągiem upokorzeń, przedstawianym przez dorosłych jako dar i błogosławieństwo. Mieszkania ze zbyt dużymi sprzętami, koszary szkół, wolny czas przed ogłupiającym telewizorem, a w najlepszym razie dorosła sztuka dla dziecka, które byłoby najszczęśliwsze, gdyby mogło uprawiać własną.
D

Dzieciństwo jako stan uprzywilejowany? Wolne żarty. Na pewno nie dzisiaj i z pewnością nie w Polsce.

Być jak cykada

Po raz kolejny włączam telewizor tylko po to, aby się utwierdzić w przekonaniu, że ludzie powinni przychodzić na ten szalony świat w formie imago, przeczekawszy 17 lat w ziemi, jak larwa pewnej cykady, z dala od groźnych rodziców i współplemieńców. A te lata pośród korzeni drzew, kości prehistorycznych zwierząt i ruin zaginionych miast przeznaczyć na piękny sen przy szumie podziemnych strumieni. O ile lepiej byłoby dla nas, gdybyśmy po pojawieniu się między dorosłymi i oszacowaniu sytuacji, w jaką los zechciał nas rzucić, mogli od razu wziąć nogi za pas. Albo po prostu odejść i dośnić w spokoju swoje sny, w wynajętej kawalerce na przedmieściach, zatrudnieni na pół etatu w wirtualnej firmie, której szef pojawia...

14628

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]