Reklama

Doradca

Doradca

07.07.2009
Czyta się kilka minut
Jak powszechnie wiadomo, Ryszard Bugaj jest jednym z najszlachetniejszych polityków w Polsce; zawsze jest gotów odebrać bogatym i rozdać biednym. Zapewne dlatego jego kariera polityczna nie jest zbyt imponująca; widać prawdziwe cnoty nie są dzisiaj w cenie.
A

A jednak: kilka miesięcy temu szlachetność została nagrodzona: Bugaj został mianowany przez prezydenta doradcą do spraw ekonomicznych. Jego zwolennicy z pewnością się ucieszyli, w powietrzu zawisło jednak pytanie: czy nowy doradca przystosuje się do reguł gry, obowiązujących w Pałacu?

Zaczęło się harmonijnie i sielankowo. Trwała właśnie kolejna nagonka na Wałęsę, Bugaj ochoczo podzielił się z prasą swymi (skądinąd znanymi) poglądami, to znaczy powtórzył wszelkie zarzuty, jakie się da postawić pierwszemu przywódcy Solidarności. Rzuciło mi się wówczas w oczy stwierdzenie, że aktualny doradca prezydenta poznał się na Lechu już w sierpniu 1980 r. Rozmawiał z nim wtedy w towarzystwie Geremka, Mazowieckiego i Michnika. Oni, jak się łatwo domyślić, nie dostrzegli wad Wałęsy. (Widać nie byli tak pełni cnót).

Co można powiedzieć? Dopóki Ryszard Bugaj...

3648

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]