Reklama

Dom w gruzach

Dom w gruzach

15.04.2019
Czyta się kilka minut
SYRIA
PAH
O

Ośmioletnia wojna i związane z nią przemieszczenia ludności sprawiły, że większość Syryjczyków potrzebuje pomocy. Wielu nie może pracować i nie jest w stanie zapewnić swoim bliskim dachu nad głową, ubrań, pożywienia, dostępu do czystej wody. – Wraz z rodziną zostałem zmuszony do ucieczki z mojej wsi Al-Omqiya – opowiada 60-letni Abdulsalam Alakhras. – Moja rodzina liczy dziesięć osób. Nasz rodzinny dom leży w gruzach, a wraz z nim wszystko, co posiadaliśmy, łącznie z ziemią, która nas żywiła. W Hazzarin (północno-zachodnia Syria) wynajmujemy dom, co pochłania bardzo dużo pieniędzy. Od PAH Abdulsalam otrzymuje regularnie paczki żywnościowe, które pozwalają jego rodzinie wyżywić się przez cały miesiąc.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]