Reklama

Dobre wiadomości

Dobre wiadomości

21.09.2003
Czyta się kilka minut
80 lat temu w Katowicach ukazał się pierwszy numer skromnego pisma, zatytułowanego (wówczas) “Gość Niedzielny. Tygodnik dla ludu katolickiego". Dziś “Gość" jest ilustrowanym magazynem dla rodzin o nakładzie ok. 130 tys. egzemplarzy, co daje mu czwarte miejsce wśród polskich tygodników opinii, a pierwsze wśród prasy katolickiej.
W

Wydawcą jest katowicka Kuria Metropolitalna, choć utworzenie diecezjalnych wydań, z redakcjami we Wrocławiu, Opolu, Gliwicach, Bielsku-Białej, Krakowie, Tarnowie, Sandomierzu, Lublinie, Warszawie i Koszalinie sprawiło, że obok zwykłego kolportażu przez RUCH i inne spółki (w tym własną - Spółkę Kolporterską Redag), pismo sprzedawane jest także przez parafie poza Śląskiem. Redakcja zatrudnia 111 osób, które przygotowują także wydanie internetowe oraz miesięcznik “Mały Gość Niedzielny". Od 1974 r. naczelnym redaktorem pisma jest ks. Stanisław Tkocz.

“Gość Niedzielny" świętowanie jubileuszu rozpoczął rekolekcjami. Dopiero po nich i po wydaniu numeru jubileuszowego (nr 36 z datą 7 września) zaproszono gości, by wieczorem 9 września uczestniczyli w Mszy św., koncelebrowanej w katowickiej katedrze przez metropolitę Damiana Zimonia z biskupami pomocniczymi i blisko...

2129

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]