Reklama

Do wojny nie ma powodu

Do wojny nie ma powodu

11.09.2005
Czyta się kilka minut
Nie chciałbym, by telewizja była lizusem i by pracowali w niej ludzie z wątłymi kręgosłupami, patrzący jedynie, skąd wieje wiatr. Zabiegałem i będę zabiegał o niezależność telewizji, bo tylko wtedy będzie dobrze służyła obywatelom i Polsce. Tylko wtedy będzie też dobrze służyła kolejnym rządom w ich staraniach na rzecz dobra wspólnego.
A

ANDRZEJ KACZMARCZYK: - Załóżmy na chwilę, że nie jest Pan prezesem TVP. Co pomyślałby Pan o telewizji publicznej, której władze od miesięcy są w sporze, dziewięcioosobowa rada nadzorcza liczy dziesięć osób, a dwóch z pięciu członków zarządu jest zawieszonych, w tym jeden od dziesięciu miesięcy?

JAN DWORAK: - Pomyślałbym, że przez kilkanaście lat nie udało się wypracować takich rozwiązań, które pozwoliłyby na spokojny rozwój telewizji publicznej. Rozbieżne interesy, ścieranie się różnych poglądów i rozbudowany układ instytucjonalny: parlament - Ministerstwo Skarbu - Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji - rada nadzorcza - rada programowa i w końcu zarząd spółki, nie wypracowały systemu, który pozwoliłby spokojnie, na co dzień realizować w mediach pluralizm opinii i przekonań.

- Mówi Pan o pluralizmie w programie czy w...

14404

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]