Reklama

Do biskupa Meringa

Do biskupa Meringa

22.04.2013
Czyta się kilka minut
„TP” 15/13
Z

Z zainteresowaniem przeczytałem rozmowę redaktora M. Zająca z biskupem Wiesławem Meringiem, w którym Jego Ekscelencja podjął się próby odpowiedzenia na pytania zadane mu przez O. Wiśniewskiego. Niewątpliwie należy docenić, że bp Mering zdecydował się podjąć dialog. W ten sposób udało się przełamać impas pytań zbywanych pogardliwym milczeniem, które stało się fundamentem kolejnego muru dzielącego Kościół katolicki w Polsce: na ten „dobry konserwatywny” i „zepsuty liberalny”. Nagannym jest jednak, kiedy z ust osoby liczącej się w Kościele, która cytuje Prymasa Tysiąclecia i twierdzi, że „kocha Ojczyznę jak własne serce”, padają przykre oraz niesprawiedliwe słowa: „Dwa miliony młodych ludzi wyjechały za granicę. Wyjeżdża najlepsza część narodu – wykształceni, sprawni, przedsiębiorczy. Te większe gapy życiowe zostają”.
Jestem osobą młodą, mam 26 lat, pracuję, płacę podatki,...

1751

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]