Reklama

Ból całego świata

Ból całego świata

04.05.2013
Czyta się kilka minut
Pewien spowiednik zakazał mi pytać Boga, dlaczego muszę tak cierpieć. Z ambony nie broni się chorych psychicznie. A my, chorzy, czekamy aż ktoś powie, że dyskryminowanie nas jest grzechem ciężkim.
il. Zygmunt Januszewski
M

Motywem do napisania tego tekstu stał się temat „Tygodnika” opisujący sytuację chorych psychicznie w społeczeństwie, pt. „Gdy budzą cię upiory” („TP” nr 3/2013).
Autor podzielił się doświadczeniami osoby borykającej się z chorobą psychiczną we wspólnocie Kościoła. Jest to subiektywne spojrzenie, ale nie mieliśmy wątpliwości, że ten tekst warto opublikować. Stanowi on wyjątkową okazję, by spojrzeć na wspólnotę wierzących oczami osoby szczególnie wrażliwej.
Czy taka wrażliwość nie powinna spotykać się z delikatnością, zrozumieniem, pomocą?
Więcej o problemach osób chorujących psychicznie czytaj na stronie: powszech.net/zdrowiepsychiczne

Nie zawsze chodzę do spowiedzi. Szkodzi mi zbyt częste chodzenie na Mszę. Jakoś nie mogę znieść kazań skupionych na pomstowaniu na laicyzujący się świat. Obwiniam się o to, mimo że jako chory mam pełne prawo nie...

13387

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]