Reklama

Ładowanie...

Ból całego świata

04.05.2013
Czyta się kilka minut
Pewien spowiednik zakazał mi pytać Boga, dlaczego muszę tak cierpieć. Z ambony nie broni się chorych psychicznie. A my, chorzy, czekamy aż ktoś powie, że dyskryminowanie nas jest grzechem ciężkim.
il. Zygmunt Januszewski
M

Motywem do napisania tego tekstu stał się temat „Tygodnika” opisujący sytuację chorych psychicznie w społeczeństwie, pt. „Gdy budzą cię upiory” („TP” nr 3/2013).
Autor podzielił się doświadczeniami osoby borykającej się z chorobą psychiczną we wspólnocie Kościoła. Jest to subiektywne spojrzenie, ale nie mieliśmy wątpliwości, że ten tekst warto opublikować. Stanowi on wyjątkową okazję, by spojrzeć na wspólnotę wierzących oczami osoby szczególnie wrażliwej.
Czy taka wrażliwość nie powinna spotykać się z delikatnością, zrozumieniem, pomocą?
Więcej o problemach osób chorujących psychicznie czytaj na stronie: powszech.net/zdrowiepsychiczne

Nie zawsze chodzę do spowiedzi. Szkodzi mi zbyt częste chodzenie na Mszę. Jakoś nie mogę znieść kazań skupionych na pomstowaniu na laicyzujący się świat. Obwiniam się o to, mimo że jako chory mam pełne prawo nie...

13387

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]