Reklama

Dlaczego reporter nie żywi się ciszą

Dlaczego reporter nie żywi się ciszą

20.06.2011
Czyta się kilka minut
Pani psychotraumatolog powinna wiedzieć, że unikanie trudnych pytań to nie najlepszy sposób rozmowy z człowiekiem, który doświadczył traumy.

Wywiad z Małgorzatą Wosińską o książce Wojciecha Tochmana "Dzisiaj narysujemy śmierć" i przeżyciach misjonarzy w Rwandzie ("TP" nr 24/2011) wywołał falę dyskusji. "Gazeta Wyborcza" (18-19 czerwca) opublikowała artykuł Magdaleny Grochowskiej , zarzucający nam m.in. "lustrację" Tochmana. Dziś z kolei publikujemy polemikę Mariusza Szczygła wraz z odpowiedzią Piotra Mucharskiego i Marcina Żyły na obydwa teksty. Przypominamy, że wcześniej, w "TP" nr 21/2011, opublikowaliśmy rozmowę ks. Adama Bonieckiego z Wojciechem Tochmanem .

Dobrze, że wreszcie, pół roku po ukazaniu się "Dzisiaj narysujemy śmierć" Wojciecha Tochmana, ktoś zaczął odważną rozmowę o problemie, któremu autor poświęcił w swojej książce wiele uwagi. Tym bardziej cieszę się, że dzieje się to w "katolickim piśmie społeczno-...

19645

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]