Reklama

Prawda dla reportera

20.09.2015
Czyta się kilka minut
Mariusz Szczygieł: O polską szkołę reportażu jestem spokojny. Może dlatego, że sam nie mam nic na sumieniu.
Fot. Wojciech Grzędziński dla „TP”
M

MARIUSZ SZCZYGIEŁ: Włączone? Mogę już mówić?

Ja też zawsze nagrywam, bo mam niebezpieczną pokusę przetwarzania tego, co usłyszałem. Mój mózg natychmiast przerabia czyjąś wypowiedź na jeszcze lepszą. Jestem typem anegdociarza, więc muszę mieć opowieści przednie. O ile rzecz dotyczy anegdoty przy winie, wszystko w porządku. Ale jeśli w grę wchodzi reportaż – to niedopuszczalne.

PRZEMYSŁAW WILCZYŃSKI: Czy rzeczywiście w polskim reportażu niedopuszczalne? Pomówmy o tym z punktu widzenia czytelników. Denerwują Pana czasami?

Do głowy by mi coś takiego nie przyszło! Raczej jestem im wdzięczny, gdy np. znajdą w mojej książce temat do rozwinięcia. Uwielbiam dostawać maile od czytelników!

A dostał Pan już – po majowej premierze „Gottlandu” za Oceanem – maila od jakiegoś amerykańskiego czytelnika?

Nie dostałem...

25529

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]