Reklama

Prawda dla reportera

Prawda dla reportera

20.09.2015
Czyta się kilka minut
Mariusz Szczygieł: O polską szkołę reportażu jestem spokojny. Może dlatego, że sam nie mam nic na sumieniu.
Fot. Wojciech Grzędziński dla „TP”
M

MARIUSZ SZCZYGIEŁ: Włączone? Mogę już mówić?

Ja też zawsze nagrywam, bo mam niebezpieczną pokusę przetwarzania tego, co usłyszałem. Mój mózg natychmiast przerabia czyjąś wypowiedź na jeszcze lepszą. Jestem typem anegdociarza, więc muszę mieć opowieści przednie. O ile rzecz dotyczy anegdoty przy winie, wszystko w porządku. Ale jeśli w grę wchodzi reportaż – to niedopuszczalne.

PRZEMYSŁAW WILCZYŃSKI: Czy rzeczywiście w polskim reportażu niedopuszczalne? Pomówmy o tym z punktu widzenia czytelników. Denerwują Pana czasami?

Do głowy by mi coś takiego nie przyszło! Raczej jestem im wdzięczny, gdy np. znajdą w mojej książce temat do rozwinięcia. Uwielbiam dostawać maile od czytelników!

A dostał Pan już – po majowej premierze „Gottlandu” za Oceanem – maila od jakiegoś amerykańskiego czytelnika?

Nie dostałem...

25529

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]