Reklama

Dlaczego kochać nieprzyjaciół

Dlaczego kochać nieprzyjaciół

24.06.2019
Czyta się kilka minut
To naprawdę uderzające!
L

Liturgia mszy z ostatniego wtorku przyniosła nam radykalnie wymagające Słowo: najpierw pierwsze czytanie (zaczerpnięte z Drugiego Listu do Koryntian) wezwało nas do praktykowania hojnej jałmużny; następnie zaś Ewangelia przekazała nam Jezusowe wezwanie do miłości nieprzyjaciół.

Jałmużna: Paweł wzywa korynckich chrześcijan, aby z prostotą i w wolności, równie hojnie, co pokornie wsparli finansowo Kościół w Jerozolimie. Zrobiły to już – pisze – znacznie uboższe Kościoły Macedonii (np. Filippi). Zastanawiające jest jednak, że z listu Apostoła nie dowiadujemy się niczego konkretnego, gdy chodzi o potrzeby jerozolimskich chrześcijan – nie wiemy: są bezdomni, bezrobotni, żyją na granicy nędzy? Ile jest takich sytuacji? Dotyczy jednostek? A może całych rodzin? Na co zostaną przeznaczone zebrane pieniądze? Jakim problemom trzeba najpilniej zaradzić?

Wydawałoby się, pytania...

3355

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]