Reklama

Diego kontra Maradona

Diego kontra Maradona

16.07.2019
Czyta się kilka minut
Oto dokument o wielkim geniuszu i wielkim oszuście, o królu życia i pospolitym grzeszniku, wiecznym dzieciaku i nieuleczalnym macho.
M2 FILMS / MAT. PRASOWE
P

Po Amy Winehouse i kierowcy rajdowym Ayrtonie Sennie uznany brytyjski dokumentalista, Asif Kapadia, wziął na warsztat postać co najmniej równie popularną, choć już nie tak tragiczną – i przede wszystkim żyjącą. Mowa o Diego Armando Maradonie, uważanym przez wielu za największego piłkarza wszech czasów. Przedrostek „naj” powtarza się w filmie z dużą częstotliwością, bo ponownie mamy do czynienia z ekstremistą w swojej kategorii. I to zarówno na boisku, jak i w życiu prywatnym.

Mając w świeżej pamięci głośne fakty oraz chętnie upubliczniane zdjęcia piłkarza – otyłego, postarzałego, zmęczonego – łatwo przewidzieć pochyłą trajektorię tej opowieści. Oto cudowne dziecko ze slumsów Buenos Aires, które już w wieku 15 lat stało się głównym żywicielem swojej licznej rodziny. Oto Argentyńczyk, który został obwołany następcą Pelégo, zrobił błyskotliwą karierę w europejskich klubach...

5988

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]