Reklama

Diana Krall: "The Girl in the Other Room"

Diana Krall: "The Girl in the Other Room"

23.05.2004
Czyta się kilka minut
Jedna z najlepszych wokalistek współczesnego jazzu - znam takich, co dają sobie rękę uciąć, że wręcz najlepsza i na dodatek najpiękniejsza - wyszła za mąż za pewnego charyzmatycznego twórcę rocka i pod jego wpływem przestała śpiewać standardy, wyjęła z szuflady własne kompozycje i nagrała je na płycie zatytułowanej The Girl in the Other Room. Płytę tę Diana Krall, bo o niej mowa, zadedykowała rzecz jasna i oczywista - for my husband, czyli Elvisowi Costello.
K

Kariera Krall przebiega w oszałamiającym tempie. Każdy z jej siedmiu wcześniejszych albumów - poczynając od “Only Trust Your Heart" z roku 1995, kończąc na “Live in Paris" z 2002 roku - nie dość, że rozchodził się w milionowych nakładach i przynosił prestiżowe nagrody Grammy, to na dodatek wzbudzał wyłącznie ochy i achy krytyki, zakochanej po uszy w tej smukłonogiej platynowej blondynce. Cóż, każda z jej płyt, niezależnie od tego, czy została nagrana w trio z gitarzystą i kontrabasistą, czy też z Londyńską Orkiestrą Symfoniczną pod dyrekcją Clausa Ogermana, to prawdziwy majstersztyk.

Majstersztykiem jest również “The Girl in the Other Room", gdzie wokalistce i pianistce w jednej - pełnej melancholijnego wdzięku - osobie towarzyszą dwie sekcje rytmiczne. Nie wiadomo, która z nich jest lepsza (powiedzmy, że mimo wszystko ta w składzie: Christian McBride -...

1815

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]