Reklama

Dialog przy śniadaniu

Dialog przy śniadaniu

12.10.2003
Czyta się kilka minut
Dwie młode kobiety biegające po sklepach w jesienne popołudnie, obiad w barze mlecznym i spacer po Krakowie: Czy to już dialog? Może i tak, jeśli dodamy, że jedna za dwa lata będzie rabinem, a druga studiuje teologię.
M

Można by to nazwać - za “Redemptoris Missio" - “dialogiem w codziennym życiu". Ale czy nie lepiej powiedzieć, że to po prostu życie? Czy dialog ma miejsce wtedy, gdy o świcie każda z nich zatapia wzrok w swoim modlitewniku, a szeptane słowa psalmów wypełniają hotelowy pokój?

Pierwszego dnia rabin Michael Signer powiedział nam, że ten wieczór jest spełnieniem wielu lat marzeń. Gdy spotkali się przed kilku laty po raz pierwszy, ks. Łukasz Kamykowski nie wierzył, że to się może udać. A jednak... Kilkudniowe sympozjum “Budowanie ku przyszłości. Dialog chrześcijańsko-żydowski w kontekście międzykulturowym" jest wynikiem współpracy Uniwersytetu Notre Dame w USA, Uniwersytetu w Augsburgu, Papieskiej Akademii Teologicznej oraz Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu. Na krakowskim spotkaniu gościli przyszli rabini z Hebrew Union College (szkoła dla reformowanych...

4085

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]