Reklama

Wciąż w drodze

Wciąż w drodze

25.01.2006
Czyta się kilka minut
Odkąd centralne obchody Dnia w 2004 r. zagościły w Poznaniu, utarł się dobry zwyczaj, że trwają tydzień. Tak było i w tym roku w Kielcach. W roku dla miasta szczególnym, bo 4 lipca przypada sześćdziesiąta rocznica pogromu.
Odsłonięcie tablicy na Planty 7 (fot. Paweł Małecki - Agencja Gazeta)
T

Trudno wymienić wszystkie imprezy składające się na obchody: cztery wystawy fotograficzne, dwa koncerty klezmerskie, spotkania dotyczące szabatu i świąt żydowskich czy promocję książki Agnieszki Sabor "Sztetl. Śladami żydowskich miasteczek". Warto zwrócić uwagę na Marsz Pamięci i Modlitwy, zorganizowany przez Kielecką Radę Ekumeniczną, który spod synagogi wyruszył śladami pamiątek po kieleckich Żydach. W każdym z miejsc modlitwę inicjowali duchowni innego wyznania.

W programie samego Dnia (17 stycznia) zapowiadano nabożeństwo biblijne. Spotkanie zaczęło się od zapalenia menory przez Żydów i przedstawicieli różnych wyznań chrześcijańskich. Słowo wstępne wygłosił Stanisław Krajewski. Odwołując się do hasła tegorocznego Dnia, słów kard. Josepha Ratzingera: "W drodze ku Temu, który nadchodzi", Krajewski mówił o dwóch sposobach bycia w drodze. W pierwszym...

9014

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]