Reklama

Depresje

Depresje

06.03.2017
Czyta się kilka minut
Ten felieton jest moją wprawką w autopatografię. Trzeba spisywać ten czas i tak go wykorzystywać. Nie dać się przygnębieniu.
Z

Zbiór „Defekty. Literackie auto/ /pato/grafie” Iwony Boruszkowskiej recenzowałam wydawniczo. Siedzi mi mocno w głowie i wchodzi w kontekst wielu bieżących lektur, także „Innej od siebie” Brygidy Helbig [zob. recenzję w tym dodatku na str. 27 – red.] „Autopatografia” to inaczej autobiografia choroby, w chorobie lub jej wariant, zaproponowany przez Ann Cvetkovich z Uniwersytetu Austin w Teksasie książką „Depression. Public Feeling”. Nie chodzi o tereny położone poniżej poziomu morza, ani o porę roku. Rzecz w odczuciach, które podzielamy z grupą współobywateli w związku z tym, co dzieje się lokalnie, państwowo i globalnie, a także w relacji do wydarzeń prezentowanych w mediach, także społecznościowych.

Ann Cvetkovich prowadziła w 2001 r. badania nad emocjami. 11 września przyniósł niepowtarzalną okazję do zaobserwowania wpływu polityki na emocje, zwłaszcza zaś na obniżenie...

4247

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]